skende

marek sarvas

 

Prečítajte si prosím pozorne nasledujúcich 10 otázok a úprimne sami sebe odpovedzte, nič to nestojí a možno nájdete dôvod prečo web stránku nepotrebujete.

 

  1. Ste jediná osoba ktorá priamo a nekompromisne rozhoduje o web stránke, neschvaľuje Vám to šéf, svokra, synovec z Lučenca alebo sused elektrikár?

  2. Viete jasne, stručne a formálne povedať čo potrebujete?

  3. Viete do 3 dní elektronicky zaslať stručné podklady na stránku tak aby z nich bolo absolútne jasné čim sa zaoberáte, čo konkrétne prezentujete, koľko, kde, kedy, ako, prečo a za koľko?

  4. Uvedomujete si že z vety "Zvárame trúbky zváračkou GGX-20 a predávame toaletné mydlo." sa nedá vyrobiť web stránka?

  5. Platí to čo poviete ako svoj názor, požiadavku alebo dopyt viac ako 10 dní, nemeníte svoj názor, požiadavky, každých 8 hodín?

  6. Viete o tom že webmaster nie je človek ktorý Vás chce okradnúť alebo oklamať ale človek, ktorý Vás chce čo najlepšie prezentovať na internete?

  7. Uvedomujete si že i keď ste vo svojom obore špičkový profesionál a manažér, výroba webov nie je Vaša parketa a necháte si v tomto smere poradiť?

  8. Máte ochotu a čas naučiť sa pár jednoduchých činnosťi vďaka ktorým budete vedieť v budúcnosti aktualizovať svoju vlastnú stránku sami?

  9. Dokážete v prípade potreby komunikovať a odpovedať na otázky ktoré vyvstanú počas výrobného procesu 2x denne?

  10. Môžete si dovoliť výrobu web stránky a nemáte traumu, komatické stavy alebo iný zdravotný problém indukovaný procesom platenia?

 

Cieľom týcho jednoduchých otázok rozhodne nie je odradiť Vás od spolupráce alebo znechutiť Vás, ide len o stručný vypis najčastejšie sa opakujúcich problémov ktoré sa vyskytujú pri spolupráci webmastra a klienta.

 

Redakčný systém

redakcny systemCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to doména

domenaDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

webhostingUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Čo je to virtuálny server - VPS

VPS serverPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál", v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky. Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje, bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Tvorba webových stránok

tvorba webových stránokZhotovím Vám moderné webové stránky s responzivním dizajnom a s redakčným systémom pre vlastnú správu obsahu. On-page SEO a https zabezpečenie je samozrejmosť.

Optimalizácia pre mobily

optimalizácia pre mobilyPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený - rovnako tak, ako sú pripravené stránky, ktoré si práve prezeráte.

Redesign webových stránok

redesign webových stránokRedesign webových stránok je vhodný v prípade, že už svoje stránky máte, ale potrebujete inovovať ich vzhľad alebo ak ich chcete rozšíriť o nové užitočné funkcie.

Analýza návštevníkov

analýza návštevníkovPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

E-shopy & katalógy

E-shopy & katalógyE-shopy, s ktorými sa veľmi dobre pracuje a splnia všetky vaše očakávania. Zvládnem tiež galérie, rezervačné stránky alebo ďalšie, rozsiahlejšie projekty.

Správa a aktualizácia

správa a aktualizáciaPre väčší komfort Vám ponúkam správu a aktualizáciu Vašich webových stránok, ktorá zahŕňa pravidelnú údržbu, zálohovanie dát, monitoring dostupnosti stránok 24hod / 7dní v týždni, návrhy na ďalší rozvoj stránok, apod.