seo optimalizácia

Mnoho ľudí žije v presvedčení že majú stránku, web-vizitku alebo plagát na "internete" a tým pádom je všetko vybavené, pohrnú sa tisíce klientov a zákazníkov. Nie je tom ale úplne tak, máte stránku, to áno, ale je utopená v oceáne 50 miliárd ďalších stránok a kto nevie jej presnú adresu, nedostane sa na ňu. Pokiaľ máte "stránku" ktorá nie je vybavená základnými "súčiastkami" ktoré hovoria robotom (áno robotom) kto som, čo som, kde som, čo obsahujem, čo prezentujem, čo je na obrázkoch, aký je to tovar a koľko toho je... Stránka v podstate neexistuje, nejde o to že stránku máte ale o to že ju nikto nenájde. Dnes je iná doba ako pred 15 - 20 rokmi a každý má internet a kto má internet hľadá čo potrebuje. Dobre optimalizovaná stránka MUSÍ poradiť vyhľadávacím robotom aby si ju všimli a to sa zohľadní na návštevnosti stránky, čo je tá najpodstatnejšia vec prečo stránka existuje.

 

Pokiaľ teda máte zle spravnú web-stránku ktorá neobsahuje to čo by stránka v dnešnej dobe mala obsahovať, zrušte hosting, zrušte doménu a za ušetrené peniaze si kúpte trebárs dobrú nanukovú tortu, budete mať s toho potešenie a úžitok. V opačnom prípade pravidelne platíte za nič a máte z toho nič.


SEO je skratka, ktorá znamená Search Engine Optimization, po slovensky optimalizácia pre vyhľadávače.
SEO je proces, ktorého výsledkom je návštevnosť webovej stránky z neplatených , tzv. “organických” výsledkov vyhľadávania vo vyhľadávačoch, v slovenskom prostredí predovšetkým z Google.

Otestujte rýchlosť svojej web stránky, kliknite na tento odkaz. ( po otvorení odkazu nezabudnite napísať adresu svojho webu a stlačiť ENTER)

 

Redakčný systém

redakcny systemCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to doména

domenaDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

webhostingUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom. Konkrétne táto stránka využiva samostatný prenajatý server za 4.60€ mesačne a jej kópie sú nie na jednom serveri ale v stovkách datacentier Cloudflare po planéte. Mapa siete, kde všade je umiestnená táto stránka je k dispozícii na tomto linku. (pokochajte sa)

Tvorba webových stránok

tvorba webových stránokZhotovím Vám moderné webové stránky s responzivním dizajnom a s redakčným systémom pre vlastnú správu obsahu. On-page SEO a https zabezpečenie je samozrejmosť.

Optimalizácia pre mobily

optimalizácia pre mobilyPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený - rovnako tak, ako sú pripravené stránky, ktoré si práve prezeráte.

Redesign webových stránok

redesign webových stránokRedesign webových stránok je vhodný v prípade, že už svoje stránky máte, ale potrebujete inovovať ich vzhľad alebo ak ich chcete rozšíriť o nové užitočné funkcie.

Analýza návštevníkov

analýza návštevníkovPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

E-shopy & katalógy

E-shopy & katalógyE-shopy, s ktorými sa veľmi dobre pracuje a splnia všetky vaše očakávania. Zvládnem tiež galérie, rezervačné stránky alebo ďalšie, rozsiahlejšie projekty.

Správa a aktualizácia

správa a aktualizáciaPre väčší komfort Vám ponúkam správu a aktualizáciu Vašich webových stránok, ktorá zahŕňa pravidelnú údržbu, zálohovanie dát, monitoring dostupnosti stránok 24hod / 7dní v týždni, návrhy na ďalší rozvoj stránok, apod.

vpsserver.com

 

  https   Active Search Results   cloudflare