tvorba web stránok

 

Elektrická zásuvka je sieť a sieti je jedno aký spotrebič do nej propojíte.
Internet je komunikačná sieť a sieti je jedno aký web do nej pripojíte.

Internet nie je reklamné médium, reklamné médium je web stránka, napríklad bazoš, je pripojený do internetu a je programovaný tak aby v sieti pre Google niečo prezentoval.

Pokiaľ teda chcete aby Váš web čokoľvek prezentoval, aby ho ľudia našli, musí spĺňať určité parametre, inak je zbytočný.

Tvorba webových stránok

Tvorba webových stránokZaoberám sa tvorbou webových stránok postavených na redakčnom systéme Joomla, ktorý patrí medzi jeden z najobľúbenejších systémov poskytovaných zadarmo.

Redesign webových stránok

Redesign webových stránok Ak už svoje stránky máte a potrebujete ich inovovať, nastupuje redesign webových stránok. Existujúce informácie sa doplnia novými modernými technológiami.

E-shopy & katalógy

E-shopy & katalógyE-shopy nie sú komplikované, hlavná výhoda tvorby e-shopu v CMS Joomla je jednoduché ovládanie, jednorazová investícia a množstvo rožširujúcich modulov.

Optimalizácia pre telefóny

optimalizácia pre mobilyPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený - rovnako tak, ako sú pripravené stránky, ktoré si práve prezeráte.

Analýza návštevníkov

analýza návštevníkovZa hlavny ukazovateľ úspešnosti web-stránky je považovaný predovšetkým celkový počet a trendy návštev na webe. Najrozšírenejším a najznámejším nástrojom pre analýzu návštevnosti je nepochybne Google Analytics.

Správa a aktualizácia

správa a aktualizáciaPre väčší komfort Vám ponúkam správu a aktualizáciu Vašich webových stránok, ktorá zahŕňa pravidelnú údržbu, zálohovanie dát, monitoring dostupnosti stránok 24hod / 7dní v týždni, návrhy na ďalší rozvoj stránok, apod.

ja4Zaoberám sa komplexnou tvorbou profesionálnych webových prezentácií . Web stránky sú v dnešnej, modernej dobe základom podnikania. Nielen že nám zvyšujú prísun nových zákazníkov, čo má za následok zvýšenie zákaziek, ale tiež nám na internete poskytujú reklamu relatívne zadarmo.

Hovorí sa, že kto nie je na internete, ako by nebol. V dnešnej dobe to platí čím ďalej tým viac, tvorba stranok obzvlášť pre firmy a pre obchodníkov, ktorí dokážu prostredníctvom internetu nájsť najkratšiu cestu k svojim klientom.

Tvorba stránky - web stránok, tvorenie web stranok pre veľké i malé firmy, pre drobných živnostníkov a pre kohokoľvek ďalšieho, kto potrebuje vytvoriť kvalitný a moderný web. Moje webové stránky sú postavené na redakčnom systéme Joomla. Správa obsahu web stránky je preto jednoduchá a redakčný systém zvládne ovládať naozaj každý.

Postup tvorby www stranky by som zhrnul do niekoľkých základných bodov:

  • Nezáväzná konzultácia
  • Objednanie služby
  • Návrh vzhľadu web stránok
  • Nasadenie vzhľadu web stránky
  • Odovzdanie testovacej verzie web stránok na schválenie
  • Dokončenie a odovzdanie web stránky
  • Neustály servis stránky


tvorba web stránoknázorná okážka toho čo vidí návštevník stránky a čo je celá web stránka
 

Internetové stránky beriem vážne, a preto sa snažíme profesionálne pristupovať k celej ich tvorbe. Aj po dokončení sa na mňa môžete kedykoľvek obrátiť a rád vám poskytnem plný servis a podporu.

 

Prečo sú webové stránky tak dôležité?

Internetové stránky sú vašou vizitkou, klienti už dávno nepoužívajú Zlaté stránky a väčšina služieb sa vyhľadáva na internete. Vzhľad a prevedenie webu rozhodne o tom, či bude váš web pre užívateľov lákavý a či ho navštívi znova. U webov sa držím najnovších trendov a dbáme, aby vzhľad plne korešpondoval s požiadavkami modernej doby, preto dbám na prepracovaný vzhľad, ktorý vie rýchlo zaujať.


Vytváram webové stránky úplne od piky, ale môžete si u nás nechať prerobiť aj váš súčasný web, ktorý oblečiem do nového kabáta, aby ľahko zaujal vás i vaše návštevníkov. Jednoducho ma kontaktujte a nezáväzne sa opýtajte, dbám na individuálny prístup a zameriavam sa najmä na spokojnosť klientov.

   
 e-mail:  info@mareksarvas.sk
 tel:  +421 949 643 043
   Skalica, Slovensko
   

 

Redakčný systém

redakcny systemCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to doména

domenaDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

webhostingUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Čo je to virtuálny server - VPS

VPS serverPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál", v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky. Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje, bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

HTTPS protokolSkôr platilo, že použiť zabezpečeného pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

created by: Marek Sarvas - výroba stránok