Domov, sladký domov…

Predstavte si, že prídete na návštevu k rodičom domov. Pravdepodobne sa ich opýtate, čo majú nové. Online svet by mal zrkadliť reálny život. Popýšte sa na domovskej stránke novými produktmi, článkami a akciami, ktoré vaša firma chystá.

Nechajte na seba kontakt

Pamätáte si na časy, keď každý rozdával vizitky? Bola na nich adresa, telefónne číslo, prípadne iné spôsoby, ako vás mohli zákazníci nájsť.
Zaveste do svojho hlavného menu stránku s názvom Kontakt. Nie do päty stránky, do hlavného menu. Bude slúžiť ako online vizitka pre vašu spoločnosť. Uveďte svoje telefónne číslo aj s časovým rozpätím, kedy vám môžu volať. Rovnako nezabudnite email, sociálne siete, prípadne otváracie hodiny. Všetky položky by mali byť klikateľné, aby sa vám návštevníci z mobilov mohli dovolať pohodlne jedným ťuknutím.
Umiestnite na túto stránku taktiež kontaktný formulár a Google mapu. Ľudia majú radi veci jasné.

Ľudí zaujíma cena

Možno ponúkate služby, ktoré potrebujete naceniť individuálne na mieru. Uveďte na svoj web aspoň orientačnú cenu. Zákazníci sa rozhodujú aj podľa ceny a ak ju na vašom webe vôbec nenájdu, nájdu ju inde. Vy by ste strácali čas hľadaním mačku vo vreci?

Prečo práve vy?

Komunikujte pri svojich produktoch a službách dôvody, pre ktoré by mali návštevníci nakúpiť práve u vás.
Máte dopravu zdarma?
Doručenie cez víkendy?
Osobný odber?
Záruku?
Garanciu vrátenia peňazí?

Pochváľte sa tým pri každej svojej službe!

Referencie

Veľká časť návštevníkov sa rozhoduje podľa odporúčaní.
Získajte referencie zo sociálnych sieti alebo z Google Business a pochváľte sa nimi na svojej stránke.
Dobre napísaná dôveryhodná referencia dokáže divy.

Responzívny dizajn – pekná stránka na všetkých zariadeniach

Otvorte si svoju stránku na mobile.
Vyzerá rozbito? Sú obrázky a texty širšie, než plocha displeja? Prečnievajú rozmery tlačidiel kamsi za roh?
V tom prípade nie je responzívna.
Viete, že Google sa na takéto stránky „hnevá“ a dáva ich automaticky na nižšie pozície? Robí to preto, lebo väčšina ľudí  používa Google aj na mobiloch a Google im chceservírovať len pekné stránky.

Výzva k akcii

Už ste počuli o CTA?
„Call To Action“ sú tlačidlá, ktoré na konci (alebo na inom vhodnom mieste) stránky vyzývajú návštevníka k akcii. Ak píšete článok o vŕtačkách, na jeho spodok by ste mali umiestniť tlačidlo s primerane vyzývavým textom.
Napríklad – Chcem vedieť viac… alebo Chcem novú vŕtačku.
Výhoda CTA tlačidiel oproti klasickým odkazom a linkom je, že sú nápadnejšie a čo je dôležité – dá sa na ne pohodlne kliknúť aj na mobile. Takým CTA tlačidlom môže byť aj dobre dizajnovaný obrázok

autorom článku je: Lívia Kelebercová

 

Redakčný systém

redakcny systemCMS - naprogramovaný systém - zmes programov, ktorý zjednodušuje tvorbu webu, nemusíme nič programovať, tento systém sa nainštaluje na  webhosting a prispôsobí tak aby spĺňal vaše potreby, prihlásite sa do neho pod svojím heslom a môžeme vkladať alebo meniť obsah svojho webu. (podobne ako na Facebooku) Ja použivam redakčný systém Joomla. Sú samozrejme aj iné CMS, Wordpress, Magneto, Drupal atd...

Čo je to doména

domenaDoména je meno, jedinečné na celej sieti internet. Existuje zažitá obyčaj nazvať doménu po názve firmy, efektívnejšie je však nazvať ju podľa toho čo prezentuje. Nikto nebude hľadať a nevie čo je to "mirex" alebo "mitopesa" ale veľa ľudí bude hľadať "vyskove-prace", "cukraren-skalica" alebo "zubar-nitra". Domén k jednej web-stránke môžete mať aj viac.  Koncovka za bodkou samozrejme musí byť, ale nie je podmienka aby bola ".sk", rovnako dobre môže doména končiť ako ".com",  ".eu" a podobne...

Čo je to webhostig

webhostingUložisko - server - stroje - datacentrá, na ktorých je uložený váš web, vaša internetová stránka. Je to v podstate prenájom časti servera - serverov, presklený výklad kam sa webová stránka umiestni tak, aby bola perfektne viditeľná kdekoľvek na internete. Od hostingu sa požaduje rýchlosť, bezpečnosť, 24/7 dostupná technická podpora a komfortné služby. Solídna webhostingová firma sa nemusí nachádzať na území SR a v konečnom dôsledku asi ani taká nie je, nezáleži však na tom, svet je rozhodne väčši ako humná za dedinou.

Čo je to virtuálny server - VPS

VPS serverPredstavte si serverovňu a v nej veľký "regál", v ktorom sú skladované jednotlivé servery. Každý taký server má nejaké železo a drôty a je väčšinou napojený na centrálne harddisky. Na tomto serveri beží akási nadstavba - program, ktorá umožňuje server rozčleniť na niekoľko menších virtuálnych serverov, ktoré sa zvonku správajú ako samostatné servery, a nastaviť im individuálny výkon. Na jednom fyzickom stroji, ktorý je mimoriadne výkonný, môžu byť teda oddelene prevádzkované rôzne viruálne stroje, bez toho aby sa navzájom ovplyvňovali. Táto stránka využiva samostatný prenajatý VPS server za $5 mesačne v Kalifornii, USA a jej kópie sú replikované v stovkách datacentier Cloudflare po planéte.

Čo je to HTTPS protokol?

HTTPS protokolSkôr platilo, že použiť zabezpečeného pripojenia cez HTTPS je povinnosťou každého prevádzkovateľa webových stránok, kde sa od užívateľa vyžadujú akékoľvek citlivé údaje (napríklad prihlásenie). Teraz sa to ale týka všetkých webových stránok. Od júla 2018 totiž prehliadače zobrazujú varovanie "nezabezpečený" ( "Not Secure") u všetkých webových stránok na nezabezpečenom protokole HTTP. Upozornenie "nezabezpečené" sa zobrazuje na všetkých stránkach, ktoré nepoužívajú HTTPS , nie len na stránkach s formulárom. Google Vás bude sankcionovať a Vaša stránka sa vo vyhľadávaní prepadne niekam na 10 stranu. Pokiaľ si totiž pohneváte Google, je to ako nahnevať nejaké lokálne boźstvo.

Tvorba webových stránok

tvorba webových stránokZhotovím Vám moderné webové stránky s responzivním dizajnom a s redakčným systémom pre vlastnú správu obsahu. On-page SEO a https zabezpečenie je samozrejmosť.

Optimalizácia pre mobily

optimalizácia pre mobilyPodiel mobilných zariadení na návštevnosti webových stránok sa v súčasnosti sa pohybuje okolo 40% a ich podiel neustále rastie. Na to je dôležité byť pripravený - rovnako tak, ako sú pripravené stránky, ktoré si práve prezeráte.

Redesign webových stránok

redesign webových stránokRedesign webových stránok je vhodný v prípade, že už svoje stránky máte, ale potrebujete inovovať ich vzhľad alebo ak ich chcete rozšíriť o nové užitočné funkcie.

Analýza návštevníkov

analýza návštevníkovPre rozhodovanie o obchodnej stratégii je veľmi dôležité poznať svojho návštevníka - vek, pohlavie, záujmy, aké stránky a súbory ho na webe najviac zaujímajú, odkiaľ prišiel, akú dlhú dobu na stránkach strávil, apod.

E-shopy & katalógy

E-shopy & katalógyE-shopy, s ktorými sa veľmi dobre pracuje a splnia všetky vaše očakávania. Zvládnem tiež galérie, rezervačné stránky alebo ďalšie, rozsiahlejšie projekty.

Správa a aktualizácia

správa a aktualizáciaPre väčší komfort Vám ponúkam správu a aktualizáciu Vašich webových stránok, ktorá zahŕňa pravidelnú údržbu, zálohovanie dát, monitoring dostupnosti stránok 24hod / 7dní v týždni, návrhy na ďalší rozvoj stránok, apod.

created by: Marek Sarvas - výroba stránok